Revolut és Wise: mire mész velük, ha hitelt szeretnél felvenni?

Revolut és Wise: mire mész velük, ha hitelt szeretnél felvenni?

Manapság a Revoluthoz hasonló fintech cégek igen népszerűek lettek, ami nem is meglepő, hiszen számos olyan innovatív és naprakész szolgáltatással rendelkeznek, ami megkönnyíti a pénzügyi életünket. Azonban, ha hitelfelvételen gondolkodsz, akkor érdemes megfontolni, milyen bankszámlával rendelkezel, ugyanis a Revolut számládat sok bank nem fogja elfogadni az ügyintézéshez.

Ilyenkor érdemes lehet megfontolni, hogy nyiss egy hagyományos bankszámlát is – és egyből adja is magát a kérdés, hogy hol és milyet?

A megfelelő bankszámla kiválasztásához nem elég csak azt vizsgálni, hogy mennyire egyszerű a bankkártyaigénylés folyamata, vagy hogy mennyire gyors és könnyed az utalás. A 2025-ben elérhető legjobb bankszámlák akár teljesen költségmentesek is lehetnek, miközben számos előnnyel, sőt, bónuszokkal is kecsegtetnek. Ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan válassz bankszámlát, mi alapján hasonlítsd össze a lehetőségeket, és mire figyelj, ha hitelfelvételben is gondolkodsz.

A fintech számlák 2 legmarkánsabb Achilles-ína

Az olyan szolgáltatók, mint például a Revolut vagy a Wise, sok esetben vonzó lehetőségeket kínálhatnak számodra a kedvező feltételeik révén, legyen szó ingyenes utalásokról, vagy a kedvező valutaváltásról. Azonban fontos tudnod, hogy több bizonytalansági faktort is magukkal hordoznak az ilyen számlacsomagok, hiszen a hagyományos bankszámlákkal ellentétben nem minden esetben garantált a vagyonod biztonsága, emellett a hitelügyintézés során sem fogadják el mindenhol.

A Revolutnál például, ha egy adathalász trükk áldozatává válsz, nem garantált a kártérítés, csak abban az esetben, ha be tudod bizonyítani, hogy csalás/manipuláció történt. Ilyenkor az EU-s törvénykezések értelmében kötelesek visszatéríteni az elveszett összeget. Azonban, ha profi csalók törik fel a számládat, akik nem hagynak „nyomot”, akkor nagy eséllyel búcsút inthetsz az eltűnt összegnek. Ezzel szemben a hagyományos bankszámlák biztonsága garantált: az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) 100 ezer euróig biztosítja a számlán lévő összeget, legyen szó bármely folyószámláról vagy lakossági bankszámláról.

Abban az esetben sem előnyös a fintech szolgáltatókra alapozni, ha új otthonodat keresed és hitel felvételén gondolkodsz. Ők ugyanis nem biztosítanak klasszikus lakossági lakáshitel lehetőséget, a hagyományos bankok pedig a hitelfelvétel során nem fogadják el a fintech bankszámlákat. 

Mit néznek a bankok, ahol problémába ütközhetsz?

  • Munkabérérkeztetés hivatalos bankszámlára – csak olyan számlát fogadnak el, amit egy Magyarországon bejegyzett, MNB által felügyelt hitelintézet vezet (pl. OTP, K&H, CIB, Erste stb.).
  • Számlakivonatok – a hitelbírálathoz 3–6 havi bankszámlakivonatot kell bemutatni, amin a jövedelem érkezése látszik.
  • NAV jövedelemigazolás (bizonyos hitelek esetén) – ezt szintén a magyar bankrendszerhez igazítva vizsgálják.
     

Ezért, ha hitel is szerepel a terveid között, fontos, hogy legalább 3 hónappal előre kezdj el klasszikus bankszámlát használni – így a bankok számára is megfelelő pénzügyi múltat tudsz igazolni. Ha ehhez hasonló feladatok előtt állsz, keresd a Credipass szakértőit, akik segítenek eldönteni, hogy mikor és hol nyiss bankszámlát. Viszont ezt megelőzően is érdemes tájékozódnod a számlanyitás alapjairól.

Mi a különbség bankszámla és folyószámla között?

A bankszámla egy gyűjtőfogalom, amelybe több típus is beletartozik. A leggyakrabban használt számlatípus a folyószámla, amelyre a fizetés, nyugdíj, vagy egyéb jóváírások érkeznek, és amelyről napi szinten vásárlunk, utalunk, vagy pénzt veszünk fel.

Összefoglalva:

  • Bankszámla = általános pénzkezelési eszköz, több típus is létezik
     
  • Folyószámla = a leggyakoribb lakossági bankszámla, napi használatra
     

Ha a célod egy átlátható, mindenre alkalmas számla, válassz folyószámlacsomagot – lehetőség szerint számlavezetési díj és tranzakciós illeték nélkül.

Milyen bankszámlacsomagot válassz?

Érdemes megnézni, hogy az adott bankszámlacsomag tartalmaz-e ingyenes kártyahasználatot, milyen ATM-díjak vonatkoznak rá, és hogy a külföldi vásárlásokhoz milyen árfolyamot alkalmaz a bank.

Milyen bankkártyát válassz 2025-ben?

A bankkártya típusának megválasztása szintén kulcsfontosságú a megfelelő bankszámla kiválasztásánál:

Milyen bankszámlacsomagot válassz?

Az egyik legfontosabb kérdés, amit fel kell tenned magadnak: mi alapján válassz bankszámlacsomagot?

  • Havi díj és költségek – Vannak ingyenes alapcsomagok, de a kedvező tranzakciós díjakért cserébe egyes csomagok havi díjat számolnak fel. Érdemes kiszámolni, melyik éri meg hosszú távon.
  • Tranzakciók száma és típusa – Milyen gyakran utalsz, mennyi készpénzt veszel fel, vagy használsz-e bankkártyát nemzetközileg? A csomagválasztásnál ezek nagyban befolyásolják a költségeket.
  • Digitális szolgáltatások – Online bankolás, mobilapp, automatikus költéskövetés: ha fontos a digitális kényelem, válassz modern, jól felszerelt csomagot.
  • Készpénzfelvétel lehetőségei – Egyes csomagok korlátlan, mások havonta korlátozott számú ingyenes készpénzfelvételt tesznek lehetővé. Gondold át, mennyire van erre szükséged.
  • Kedvezmények, partneri akciók – Néhány számlacsomag extra kedvezményeket kínál pl. biztosításokra, utazásra vagy előfizetésekre.
  • Nemzetközi használat – Ha gyakran utazol vagy vásárolsz külföldi webáruházakból, nézd meg, milyen árfolyamon és díjjal váltja a pénzt a bank.

A különböző bankok ajánlatainak összehasonlítása a felsorolt szempontok mentén bonyolultnak tűnhet, de ne aggódj, a Credipass segít abban, hogy átlásd ezeket a tényezőket, és megtaláld a számodra legjobb bankszámlát 2025-ben legyen szó akár a legolcsóbb, akár a legkényelmesebb megoldásról. Sőt, olyan tippeket is tudunk adni, hogy a végén ne te fizess számlanyitási díjat, hanem te kapj pénzt a számlanyitásért.

Bankszámlaváltás bónusszal – egyszerűen és díjmentesen

Ha a jelenlegi bankszámlád fenntartási költséggel jár, akkor érdemes megfontolni a bankszámlaváltást. A Credipass segítségével egyszerűen átválthatsz egy díjmentes bankszámlára, amelynek fenntartásáért nem kell fizetni – sőt, akár bónuszt is kapsz!

Feltétele mindössze annyi, hogy havonta legalább egy jelenlegi nettó minimálbért elérő összeget (266 800 Ft-ot) utalj az új számlára. Ez lehet munkabér, ösztöndíj, egyéni vállalkozói bevétel vagy akár egy másik bankszámládról történő, személyi célú utalás is.

Vagyis nem szükséges bérként megjelennie!

Összegzés: Hogyan válassz bankszámlát?

Egy jó bankszámla biztonságos, költséghatékony, és alkalmazkodik a te pénzügyi szokásaidhoz. A legfontosabb lépések:

  1. Döntsd el, mire használod (pl. mindennapi használat, hitelfelvétel, megtakarítás)!
     
  2. Hasonlítsd össze az elérhető bankszámlákat!
     
  3. Keresd a költségmentes vagy bónuszos ajánlatokat!
     
  4. Gondolkodj előre, ha lakáshitelt vagy más banki terméket tervezel felvenni, igénybe venni!
     

A Credipass segít eligazodni, kiválasztani a számodra megfelelő konstrukciót, sőt az egész bankszámlaváltást is elintézi helyetted.

Keresd pénzügyi szakértőinket, és egy díjmentes konzultáció során közösen nézzétek át, milyen lehetőségek várnak rád!

Szerző: Credipass
2025-05-06

Ajánlott cikkek